Ważną częścią działalności jest także edukacja teatralna, która pomaga widzom głębiej i bardziej świadomie doświadczać spektakli  w teatrze.
Dlatego  jesteśmy stałymi widzami teatru Jaracza w naszym mieście . Nasze  dyskusje po spektaklu są pouczające ,jednocześnie to nasza  wymiana myśli , która przynosi nową wiedzę , zmienia perspektywę i skłania do refleksji na tematy społeczne , edukacyjne , i życiowe .
( relacja ze spotkania )

Byliśmy na  spektaklu  :
„Sztuka”
Spektakl jest jedną z najbardziej znanych komedii autorstwa współczesnej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy. Opowiada historię trójki przyjaciół , którzy znają się od lat, ale ich przyjaźń wystawiona została na poważną próbę.  Spektakl jest pełną humoru opowieścią o kryzysie przyjaźni, jak również dyskusją na temat walorów tzw. sztuki współczesnej.

„Seks, miłość i podatki!
Jest  to klasyczna farsa zaczynająca się od drobnych oszustw, które z każdą chwilą piętrzą się do granic absurdu wywołując na widowni salwy śmiechu.

„Pan Tadeusz”
Sławomir Narloch pisząc scenariusz spektaklu nadał mu podtytuł „Opowieść o tym, że jesteśmy częścią Europy”. Twórca wczytując się w polską epopeję narodową poszedł za interpretacją wskazującą na korzenie sięgające początków kultury europejskiej, ponieważ „Pan Tadeusz” jako gatunek odwołuje się do eposu rodem ze starożytnej Grecji.

Polecam i zapraszam na kolejne  spotkanie w teatrze .
Halina ( teatr )