TEATR
Byliśmy na spektaklu :
„Sztuka”
Spektakl jest jedną z najbardziej znanych komedii autorstwa współczesnej francuskiej dramatopisarki Yasminy Rezy. Opowiada historię trójki przyjaciół , którzy znają się od lat, ale ich przyjaźń wystawiona została na poważną próbę. Spektakl jest pełną humoru opowieścią o kryzysie przyjaźni, jak również dyskusją na temat walorów tzw. sztuki współczesnej.
„Seks, miłość i podatki!
Jest to klasyczna farsa zaczynająca się od drobnych oszustw, które z każdą chwilą piętrzą się do granic absurdu wywołując na widowni salwy śmiechu.
„Pan Tadeusz”
Sławomir Narloch pisząc scenariusz spektaklu nadał mu podtytuł „Opowieść o tym, że jesteśmy częścią Europy”. Twórca wczytując się w polską epopeję narodową poszedł za interpretacją wskazującą na korzenie sięgające początków kultury europejskiej, ponieważ „Pan Tadeusz” jako gatunek odwołuje się do eposu rodem ze starożytnej Grecji.
Polecam i zapraszam na kolejne spotkanie w teatrze .
Halina ( teatr )

