,

VI. Jarocki Festiwal taneczny 24 listopad 2023 roku

                        VI. Jarocki Festiwal Taneczny

 

Dnia 24 listopada 2023 roku w Auli Auditorium Maximum przy Al. Wojska Polskiego odbył się nasz kolejny VI. Jarocki Festiwal Taneczny „Podróż do krainy tańca – Młodzi duchem w tańcu”.

Został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach oferty konkursowej.

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński i Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz opieką medialną TVP3 Olsztyn.

Festiwal tańcami pokazowymi rozpoczęła Jarocka Akademia Trzeciego Wieku dwoma tańcami Zumba Gold i zespół „Z Wigorem”.

Prezes Elżbieta Oklińska i Andrzej Postój dokonali otwarcia Festiwalu, w trakcie którego powitali zaproszonych gości, uczestników Festiwalu i publiczność.

W tej części wystąpił przedstawiciel Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w osobie Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Marcin Galibarczyk i w imieniu Marszałka Województwa przekazał życzenia i gratulacje dla organizatorów jak i uczestników. Z życzeniami i gratulacjami zwróciły się również Rektor Olsztyńskiej Szkoły Wyższej i Przewodnicząca Społecznej Rady Seniorów przy Marszałku Województwa.

Następnie prowadzący przedstawili współprowadzącą Festiwal – Katarzynę Korzeb, która przekazała informacje organizacyjne i regulaminowe oraz jurorów.

Po czym zastąpiły zmagania konkursowe: taniec, taniec debiuty, Zumba Gold oraz pokazy pozakonkursowe.

W zmaganiach konkursowych wystąpiły następujące zespoły: „Magic Dance” z EUTW, „Babie Lato” z UTW Morąg, „Power Seniorki” gr. diament z KTS „Power Dance”, „Z Wigorem” z JATW, „Dancing Babki” z NUTW, „Power Seniorki” gr. złoto z KTS „Power Dance” jako debiutanci. W Zumbie Gold Jarocka Akademia Trzeciego Wieku, „Zumba Senior” z NUTW, „Pozytywnie Zakręcone Zumbowiczki” z UTW Działdowo, „60+” z UTW Braniewo, Giżycki Uniwersytet Trzeciego Wieku i Zumba Gold z KTS „Power Dance” oraz poza konkursem Zespół „Flamenki” z UTW Morąg i zespół „Czerwone Korale”.

Jury stanęło przed niełatwym zadaniem.

W końcu przyszedł czas na nagrody za:

a)  najlepszą stylizację grupy/zespołu – zespół „Babie Lato” z UTW Morąg

b)  najlepszą interpretację muzyczną – zespół „Z Wigorem” z JATW

c) najlepszą interakcję z publicznością – Zumba Gold „60+” z UTW Braniewo

Grand Prix za całokształt – zespół „Dancing Babki” z Nidzickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali statuetki za udział.

W części końcowej Elżbieta Oklińska złożyła podziękowania za objęcie Patronatem Honorowym Festiwalu Marszałkowi Województwa i Prezydentowi Olsztyna, opiece medialnej TVP3 Olsztyn oraz Bognie Kamińskiej Pani Dyrektor Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, która przyjęła nas pod swoje skrzydła i użyczyła salę koncertową na przeprowadzenie Festiwalu, zaproszonym gościom, wszystkim uczestniczącym zespołom, publiczności oraz zaangażowanym wolontariuszom,obsługującym Festiwal .Skierowała również zaproszenie na kolejny, już siódmy, Festiwal w przyszłym roku.

.

Opis Krystyna Bernat

Zdjęcia Tadeusz Szczubiał

1 komentuj
  1. Biuro JATW
    Biuro JATW says:

    wszystkim uczestnikom VI festiwalu gratulacje a wolontariuszom z JATW wielkie dzięki za wzorowo wykonaną pracę E Oklińska

Komentarze wyłączone